Za sukcesem firmy stoją nie tylko ludzie, klienci, świetne biznesowe pomysły, ale też… narzędzia, których używamy na co dzień. Kiedy zaczynałam prowadzić działalność, prowadziłam PAPIEROWĄ książkę przychodów i rozchodów. Dziś nie do pomyślenia! Inwestycja w świetną księgową i bezawaryjne narzędzia oszczędza nie tylko czas, ale przede wszystkim… nerwy. Dziś o rozwiązaniach, które oferuje rynek, porozmawiam z Emilią Grzybek, specjalistką ds. sprzedaży w firmie Comarch. Jak dobrze dobrane narzędzia ułatwiają przedsiębiorcom życie? Przekonajmy się.

Ten odcinek podcastu powstał we współpracy z firmą Comarch, jednym z czołowych dostawców usług i systemów informatycznych dla firm. Po raz pierwszy z produktami tej marki spotkałam się jeszcze za czasów mojej pracy etatowej, kiedy rozwiązania w chmurze dopiero raczkowały, a ja uczyłam się ich totalnie od podstaw. Wtedy nie były dla mnie intuicyjne, dlatego na pierwsze „narzędzie” w swojej świeżo założonej firmie wybrałam… papierową książkę. 

Dziś, niemal 15 lat później, każdy przedsiębiorca przynajmniej raz zetknął się z podobnymi rozwiązaniami. Jest ich na rynku tak wiele, że czasem aż trudno wybrać. A ich obsługa jest o niebo prostsza. Czym więc kierować się przy doborze programu do prowadzenia księgowości w firmie? Jakie rozwiązania mają do dyspozycji przedsiębiorcy? Czy warto korzystać z tych oferowanych przez banki, czy może lepiej poradzić się swojej księgowej? 

Zasięgnęłam informacji u źródła i zapytam dziś o to Emilię, by przybliżyć Ci jedną możliwości, które oferuje rynek.

Jeśli wolisz słuchać niż czytać:

Emilia Grzybek jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie. Już we wczesnych biznesowych latach związała się z rynkiem IT. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła od sprzedaży dużych i małych systemów klasy ERP do zarządzania firmą. Od 2017 r. kieruje zespołem sprzedaży bezpośredniej produktów w Chmurze Comarch.

Dziś opowie nam między innymi o tym, jak narzędzia i programy do obsługi księgowej jednoosobowych działalności pozwalają… wystawić fakturę w samochodzie. Ciekawi? To zapraszam!

W rozmowie wspominamy o jednym z flagowych programów dla mikro- i małych przedsiębiorców, które przygotowała firma Comarch – ERP XT. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej i bezpłatnie przetestować, zajrzyj >> TUTAJ.

PYTANIA, KTÓRE ZADAŁAM EMILII O PROGRAMY DO KSIĘGOWANIA

  1. Z jakimi problemami/wyzwaniami najczęściej zgłaszają się właściciele firm?
  2. Jakich rozwiązań do działań księgowych szukają?
  3. Skąd pomysł na stworzenie ERP XT?
  4. Czy moja księgowa też musi korzystać z produktów z tej samej rodziny, bym mogła jej przesyłać  dokumenty.
  5. Na rynku jest bardzo dużo produktów tego rodzaju. Od platform online po usługi księgowe w bankach. Czym one się od siebie różnią? Czym Wasze rozwiązanie różni się od tych dostępnych na rynku?
  6. Jako przedsiębiorca lubię szybkość i łatwość obsługi – jak programy mogą mnie wspierać?

Linki do wymienionych programów:

https://www.erpxt.pl

https://www.iksiegowosc24.pl/